3 mýty o psycholozích

Byli jste někdy na sezení u psychologa? Měli jste dojem, že vás až příliš pozoruje, že si zapisuje každý váš pohyb, nebo že dokonce dokáže číst všechny vaše myšlenky? Ať už se do vaší paměti negativním způsobem zapsala osobní návštěva psychologa nebo třeba online psychologická konzultace, anebo pokud jste v této oblasti nepoznamenaní, pojďme si společně shrnout a vyvrátit některé fakta o psycholozích, která kolují společností:

Výběr správné osoby

  1. Nejsou to lidé, mají nadpřirozené schopnosti. To možná jen v pohádkách. Ve skutečném životě jsou to skutečné osoby, zrovna tak jako vy. Také mají své problémy, také mají komplikované vztahy s různými lidmi a také si někdy sami se sebou určitě nevěděli rady.
  2. Umějí číst myšlenky. Opravdu? Myslíte, že kdyby psycholog sedící v křesle naproti vám uměl přečíst vše, co vám proběhne během sezení hlavou, proč by vám potom kladl tolik otázek? Ptá se právě proto, protože neví, co se ve vašem mozku odehrává, a potřebuje to zjistit, aby vám mohl pomoci.
  3. Účtují si horentní sumy za to, že jen sedí a poslouchají. Velmi zobecněné, a ne zcela pravdivé. Je to povolání jako každé jiné. Je důležité si vybrat tu správnou osobu s přístupem, který nám osobně vyhovuje – ať už potřebujeme poradit nebo jen vyslechnout, bude tu vždy pro nás, a to je to hlavní.
  4.  
Posted in Nezařazené